BOND OLDGLRY W/TG 45/410 3.5" FLG/GY
product code:BOND BAOG45410
UPC:855959006616
Brand:Bond Arms
availability: In Stock at Warehouse, Available for shipping
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
The Bond Arms Old Glory lives up to its American pride with it's American flag cerekoted 3.5" 45/410 barrel and frame. The Old Glory will accept all of Bond Arms' standard interchangeable barrels and comes equipped with their custom extended black ash grips for added comfort.
Features:
- Stainless steel double-barrel and frame
- Compatible with all standard Bond Arms barrels
- Automatic spent casing extractor
- Patented rebounding hammer
- Retracting firing pins
- Cross-bolt safety
- Spring-loaded cammed locking lever
Not Available in California or Massachusetts.
| Action | Derringer |
| Caliber | 38 Special/357 Mag |
| Gauge | 410/45 Colt (LC) |
| Capacity | 2 |
| Barrel Lengths | 3.5" |
| OAL | 5.50" |
| Weight | 22.00 oz |
| Safety | Crossbolt |
| Stock Description | Black Ash American Flag |
| Metal Finish | American Flag Stainless Steel Cerakote |
| Barrel Type | Interchangeable |
| Barrel Length Range | 3.00" to 3.99" |
| Weight Range | |
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


